Fotograf

Stanislav Krupař (* 15. apríla 1972 v Pardubiciach) je český fotograf. V roku 2011 sa stal víťazom 17. ročníka súťaže Czech Press Photo sa snímkou ​​z nepokojov na Šluknovskom

Publikuje v českých i zahraničných médiách (Die Zeit, GEO, National Geographic, Ogoňok) a spolupracuje a sympatizuje s mimovládnymi organizáciami (Hnutie Dúha, Greenpeace, Svetlo pre svet). Dlhodobo pracuje na dvoch témach - fotograficky dokumentuje ultrapravicovú scénu (v júni 2008 bol brutálne napadnutý pri fotografovaní zakázanej akcie NPD v Drážďanoch, v júni 2013 znovu v Duchcove) a mapuje obnovu šamanizmu na južnej Sibíri, predovšetkým v ruskej republike Tuva.

Na jar 2007 krátko pracoval ako fotograf v brnenskej redakcii Lidových novín, v roku 2008 pôsobil v týždenníku Ekonom a od roku 2009 je jedným z troch kmeňových fotografov týždenníku Reflex (vedľa Jána Šibík a Tomáša tesári). V septembri 2013 bol, ako jeden z posledných zahraničných reportérov, v sýrskom Aleppe. Na jar 2014 podnikol dramatický pokus o cestu so sýrskymi utečencami z Egypta do Európy.

Divize distribuce | Naše značky Ledlenser, Wiley X, Setolite
Copyright © 2020 MORIS design s.r.o. | Všechna práva vyhrazena